הוילה באומבריה

וילה צוקרי, San luca di montefalco, אומבריה

בספטמבר 2005, בדיוק ארבעה חודשים אחרי שנולדה בתנו הבכורה אביגיל, נסענו לשבועיים באומבריה וטוסקנה. בשבוע הראשון התמקמנו בוילה צוקרי Villa Zuccari, מלון בוטיק מקסים שנפתח באותה שנה, והיינו לדעתי מהאורחים הראשונים שלו. שש שנים עברו מאז ביקורנו הראשון, והמלון הזה רק צומח, מתרחב ומשתבח.

הוילה הורודה והמיוחדת הזו הייתה במשך מאות שנים אחוזתם הפרטית של משפחת צוקרי, בעלי קרקעות מאזור מונטפלקו Montefalco שבמרכז אומבריה. פאולו צוקרי, הבעלים הנוכחי, הפך את וילה צוקרי למלון בוטיק, והסב חלק מן הקרקע החקלאית (40,000 מ”ר) לגן פורח הנמצא בקדמת המלון  ובו שדרות מסוגננות, פינות ישיבה ומנוחה.
מיקום המלון מפתיע: מצד אחד ממש בלב השום מקום, כפר של שניים וחצי בתים ושלוש תרנגולות, מצד שני, ממש במרכז אומבריה, נגיש וקרוב מספיק לכל הערים והאתרים, ויכול לשמש בסיס טוב לטיול ‘כוכב’ של שבוע. מלבד חדרים במבנה המרכזי של הווילה, המלון מציע גם דירות נופש מצויידות במטבח מאובזר, הממוקמות במבני החווה השונים וכן מסעדה, גן אירועים ובריכת שחייה.

מסעדת המלון נקראת Le Zuppiere (או ‘קערות המרק’) על שום אוסף קערות המרק העתיקות של פאולו צוקרי, המוצגות על הקירות. המסעדה ממוקמת בחלק העתיק ביותר בווילה, היכן שהיה מרתף היינות של האחוזה עד לפני שלושים שנה.


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

שמישהו יפתח את הברז

“אני לא מאמין שאנחנו שילמנו עכשיו על ביקור במפל מלאכותי” מקונן תייר איטלקי באזניה של הקופאית במרכז המבקרים, אבל הסבריה המלומדים לא מרגיעים את... המשך

יוני 2014: חוגגים באומבריה

באמת מזמן לא חגגנו! רגע לפני שהקיץ מגיע, שימו לב לכמה פסטיבלים מיוחדים במינם המתקיימים במהלך חודש יוני באומבריה. אז אם אתם כבר בסביבה,... המשך