ספורט אתגרי זה ארונה

ארונה Arrone, אומבריה

בארונה Arrone יש כיכר אחת, כנסייה אחת, מצודה אחת ומנוף אחד, שעומד כאן כבר הרבה זמן, לידו מסתובבים פועלים איטלקים באפודים כתומים זוהרים המחלקים את זמנם בין ישיבה ב’בר די פיאצה’, חציית הכיכר ומילוי טפסי לוטו ב’פלו בר’ הנמצא ממש ממול. כאילו אין פה כלום, אך מסתבר שיש כאן כל כך הרבה דברים לעשות!

ארונה היא עיירת גבעה זעירה המשקיפה על עמק נרינה Valnerina, אחד האזורים היפים והירוקים ביותר אומבריה. היא שוכנת קילומטרים ספורים ממפלי השיש ומאגם פיידילוקו, מתאימה כבסיס לטיולי כוכב באזור דרום אומבריה ובעיקר לאלו הרוצים לשלב פעילויות ספורט אתגרי בחופשתם.

העיירה צמחה והתפתחה במשך השנים סביב מצודה ימי ביניימית עתיקה ומבוצרת, אותה הקים אציל רומי בשם ארונה כבר במאה התשיעית. על גדת נהר הנרה הזורם למרגלות העיירה נמצאת חלקת אלוהים הקטנה של אוהבי הספורט האתגרי: מתחם הראפטינג  לה מארמורה, מרכז כאן את הפעילות המתאימה לילדים (ראפטינג קל), בעוד המסלולים המתאימים למקצוענים מתחילים במפלי השיש ומסתיימים בכפר פפיניו Pepigno.

בסמוך למרכז הראפטינג, נמצאת ממלכת אופני ההרים של ויטו. הוא מספר בהתלהבות על קבוצות הרכיבה שמגיעות אליו מישראל (בתמונות למטה), ומתאר את הפעילויות שמציע המרכז, כמו שכירת אופניים, רכיבה מודרכת בהרים, קורסים ומחנות קיץ לילדים. אחד המסלולים היפים ביותר שנחנכו לאחרונה הוא רכיבה בתוואי מסילת הרכבת הנטושה שחיברה את הערים ספולטו ונורצ’ה, והוכשרה כמסלול רכיבה.

מעל ארונה, בכפר רושאנו Rosciano, נמצאת החווה של אדוארדו פיוקי, יזם צעיר ונמרץ שהקים מתחם המשלב את פארק החבלים “נהר”, חוות אלפקות, חווה לימודית (בה מוזמנים הילדים לקחת חלק בתהליכי הייצור של המזון כמו אפיית לחם, מסיק זיתים או בציר ענבים).

במרחק נסיעה קצר מארונה, בכפר Ferentillo, יש צוק טיפוס, למי שעדיין לא התחמם.

וגם בריכה עירונית יש כאן. בכל זאת באנו לנוח, לא ככה?

אז איפה אפשר למצוא מקום לינה בארונה? וגם אצל אנטונלה, ששיפצה את מפעל עיבוד העורות הישן של משפחתה והפכה אותו לבית אירוח.

ואיפה אוכלים? בסקג’ינו או במסעדת אורה מדיה שמנזר סן פייטרו

ומה עוד אפשר לעשות בסביבה?


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

שמישהו יפתח את הברז

“אני לא מאמין שאנחנו שילמנו עכשיו על ביקור במפל מלאכותי” מקונן תייר איטלקי באזניה של הקופאית במרכז המבקרים, אבל הסבריה המלומדים לא מרגיעים את... המשך

יוני 2014: חוגגים באומבריה

באמת מזמן לא חגגנו! רגע לפני שהקיץ מגיע, שימו לב לכמה פסטיבלים מיוחדים במינם המתקיימים במהלך חודש יוני באומבריה. אז אם אתם כבר בסביבה,... המשך