טעימות אביב באומבריה במאי 2018

טיול מיוחד המוקדש כולו לחבל אומבריה, ‘הלב הירוק של איטליה’. נטייל בין נופים הרריים ירוקים, מפלים ומעיינות מים, נעלה אל עיירות הגבעה העתיקות המשמרות את חזותן מימי הביניים, נכיר את המאכלים האופייניים לאיזור ונתוודע למלאכות מסורתיות מקומיות.

תכנית הטיול:

29.5.18 יום ג’ > ת”א – רומא – נרני
בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה סדירה לרומא. עם הגעתנו, נצפין אל חבל אומבריה ונבקר בנרני Narni, העיר העתיקה ששימשה השראה ל’סיפורי נרניה’. נבקר ב’נרני התת קרקעית’, אתר בו נחשף לראשונה תא מאסר של ה’אינקוויזיציה הקדושה,’ שקירותיו מלאים בגרפיטי שחרץ אחד האסירים. נמשיך אל גשר אוגוסטוס Ponte d’Augusto שנשא מעליו את ויה פלמיניה ונבנה במאה הראשונה לפני הספירה. העברה למלוננו וארוחת ערב.

30.5.18 יום ד’ > מונטפאלקו – טעימות יין ביקב סגרנטינו – ספולטו
נתחיל את היום בעיירה מונטפאלקו Montefalco, המכונה ‘המרפסת של אומבריה’, ממנה נשקפים נופים מרהיבים של כרמים ומטעי זיתים. נמשיך את לביקור ביקב, בו נטעם את יין הסגרנטינו Sagrantino המקומי. לאחר הפסקת הצהריים נבקר בעיר ספולטו Spoleto: נעלה לתצפית על המצודה וגשר המגדלים ונרד חזרה לעיר העתיקה דרך הקתדרלה והסמטאות הציוריות. חזרה למלון  וארוחת ערב.

31.5.18 יום ה’ > ‘צייד’ טרטופו – אגם פיידילוקו – מפלי השיש
בשעות הבוקר נצא לאיזור עמק נרינה Val Nerina  ונחפש פטריות כמהין (Tartufo) בעזרת כלב גישוש. לאחר טעימות, נעלה אל אגם פיידילוקו Lago di Piediluco  ונשוט בו (במידה ומזג האוויר יאפשר). נמשיך אל שמורת מפלי השיש Cascate delle Marmore, שהם הגבוהים ביותר באיטליה. חזרה למלוננו וארוחת ערב.

1.6.18 יום ו’ > אסיזי – ארוחת טעימות שמן זית – פרוג’ה
בשעות הבוקר נעלה בעיר אסיזי Assisi בה נולד סן פרנצ’סקו, מייסד המסדר הפרנצ’יסקני. נבקר בבזיליקת סן פרנצ’סקו ובמרכז העתיק של העיר. בצהריים נבקר במטע זיתים, נשמע הסברים על תהליך הייצור של שמן הזית ונערוך ארוחת טעימות של מאכלים מקומיים. בשעות אחה”צ נעלה למרכז העתיק של פרוג’ה Perugia, בירת חבל אומבריה ונבקר באתריה. חזרה למלון.

2.6.18 יום שבת > גוביו – ביקור במחלבת מוצרלה פסטיבל שטיחי הפרחים בספלו
הבוקר נצא אל העיירה הימי ביניימית הציורית גוביו Gubbio היושבת על מדרונות הר אינג’ינו. נעלה ראש ההר ונבקר בבזיליקת סנט’אובלדו. נרד חזרה למרכז העיר ונסייר בין כיכר המרטירים, מזרקת המשוגעים ופיאצה גראנדה. בצהריים נמשיך אל חוות באפלו ונטעם ממבחר הגבינות המיוצר במחלבה הייחודית. בשעות אחר הצהריים נגיע אל ספלו Spello, בה מתחילות העבודות על שטיחי הפרחים לקראת תהלוכת ה’קורפוס דומיני’ שתערך מחר. ארוחת ערב בספלו וחזרה למלון.

3.6.18 יום א’ > תהלוכת ה’קורפוס דומיני’ בספלו – מעיינות קליטונו – בוואניה
נפתח את היום הבוקר בביקור בעיירה ספלו Spello, שסמטאותיה העתיקות משמרות את ניחוחות ימי הביניים, בה תתקיים היום תהלוכת הקורפוס דומיני Corpus Domini. בצהריים נבקר בשמורת מעיינות קליטונו Fonti del Clitunno המרגיעה. נמשיך אל בוואניה Bevagna, בה נערוך סיור בין הסדנאות המציגות מלאכות עתיקות ונראה באילו טכניקות וכלים ייצרו נייר, בדי משי, נרות שעווה בימי הביניים. חזרה למלון וארוחת ערב.

4.6.18 יום ב’ > אורבייטו – שדה”ת
נפתח את היום האחרון בביקור בעיירה אורבייטו Orvieto הנמצאת במערב חבל אומבריה. נעלה אל העיר היושבת על מצוק וולקני בעזרת פוניקולר, נבקר בקתדרלה המרשימה ובמרכז העתיק של העיר. בתום הביקור באורבייטו נמשיך דרומה לשדה”ת של רומא לטיסתנו חזרה ארצה.


המחיר :
1489 יורו


המחיר כולל:

  • טיסות אל על לרומא וחזרה, מיסי נמל ובטחון.
  • 6 לילות בבית מלון בדרגת 4* על בסיס ארוחת בוקר Buffet.
  • 6 ארוחות ערב + ארוחת טעימות (צהריים)
  • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח.
  • מדריכה מצוות סולו איטליה – המומחים לארץ המגף – דלית קצנלנבוגן
  • כניסות וביקורים כמתואר בתכנית
  • סיורים מודרכים באסיסי ופרוג’ה.
  • תשר לנותני שירותים בחו”ל. (למעט דמי סבלות בבתי המלון)
  • מערכת שמע (אוזניות) לכל נוסע

המחיר אינו כולל:

התייקרויות דלק לאחר תאריך 01.02.18.

כל מה שאינו תחת הסעיף “המחיר כולל”.


חלוקת הלילות בטיול:

6 לילות באזור foligno


לפרטים והרשמה:

מישל ניאזוב  michele@soloitalia.co.il

דלית קצנלנבוגן  dalit@vivaitalia.co.il
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *