חורף קר? תערוכות חמות!

'!!Grrrrrrrrrrr' של רוי ליכטנשטיין, 1965. באדיבות Ufficio Stampa Palaexpo

הגעתם לאיטליה והחורף לא ממש מתחשב? חופשה עירונית תספק אפשרויות מילוט מגוונות ביותר מהגשם והקור. קבלו הצעה לביקור בכמה מהתערוכות המעניינות ביותר המתקיימות בימים אלו, כולל ארבע שייפתחו ממש בקרוב.

רומא

'אסון כתום' של אנדי וורהול, 1963. באדיבות Ufficio Stampa Palaexpo

אוונגרד אמריקני

איפה: Palazzo delle Esposizioni, Via Nazionale, 194, Roma
מתי: 7 בפברואר עד 6 למאי 2012
מה תראו: כשישים יצירות מאוספי גוגנהיים בניו יורק, בילבאו וונציה, המציעות מסע באמנות האמריקאית מהאקספרסיוניזם המופשט שלאחר מלחמת העולם השנייה ועד האומנות המושגית של שנות השמונים של המאה הקודמת. בתערוכה מוצגות יצירותיהם של ג'קסון פולוק, מארק רותקו, אנשיל גורקי, רוברט ראושנברג, אנדי וורהול, רוי ליכטנשטיין, רוברט בכטל, דן פלאווין, ריצ'ארד סרה, דונלד ג'אד, ברוס נאומן ורבים אחרים.

אתר המוזיאון 

 

'הנס של העבד' של טינטורטו, 1547-48. באדיבות Ufficio Stampa Palaexpo

טינטורטו

איפה:  Scuderie del Quirinale, Via 24 Maggio, Roma
מתי: 25 בפברואר עד 10 ביוני 2012

מה תראו: תערוכה רטרוספקטיבית של אחד מגדולי אמני הרנסאנס, הצייר הונציאני ג'אקופו רובוסטו המוכר יותר בשם טינטורטו. התערוכה מתמקדת בשלושה נושאים מרכזיים ביצירתו של טינטורטו:  דת, מיתולוגיה ודיוקנאות.
אתר המוזיאון

 

ללא כותרת, חואן מירו, 1978. באדיבות Ufficio stampa Arthemisia Group

חואן מירו: שירה ואור

איפה: Chiostro del Bramante,Via della Pace 25, Roma
מתי: (בקרוב!) 
16 במרץ עד 10 ביוני 2012
מה תראו:
עשרות מעבודותיו של 
האמן הקטאלני חואן מירו, כמה מהן מוצגות בפעם הראשונה באיטליה. מלבד ציורי שמן גדולות מימדים, יוצגו בתערוכה גם אקוורלים, כלי קרמיקה וברונזה. התערוכה מתקיימת במבנה ייחודי הנמצא בסמוך לפיאצה נבונה ברומא, הנקרא 'הקלויסטר של ברמאנטה' (Chiostro di Bramante). החצר הפנימית היפהפיה הזו תוכננה על ידי דונאטו בראמנטה בן המאה ה-15, שהיה יריבו הגדול ביותר של מיכלאנג'לו. כיום משמש המתחם למרכז תרבות ובו תערוכות מתחלפות, קורסים ואירועים, חנות לספרי עיצוב ואומנות, חנות עיצוב, מסעדה ואפילו דירת מגורים אותה ניתן לשכור.
אתר התערוכה 

 

אנרי קרטייה ברסון: תמונות ומילים

איפה: Palazzo Incontro, via dei Prefetti 22, Roma
מתי:
20 בינואר עד 6 במאי
מה תראו:
41 מצילומיו של הצלם הצרפתי, מגדולי הצלמים בכל הזמנים, הנחשב בעיניי רבים כאבי צילום העיתונות. הצילומים מלווים בדברים שנכתבו על ידי סופרים, אנשי רוח, צלמים וחבריו של הצלם ביניהם ארנסט גומבריך, ג'ים ג'ארמוש, מילן קונדרה, ארתור מילר, לאונרדו שאשא, סול סטיינברג, אנטוניו טאבוקי, אביגדור אריכא ועוד.
אתר התערוכה 

 

מילאנו

'טוביאס והמלאך' של טיציאן, 1512-14. באדיבות CLP Relazioni Pubbliche

טיציאן ולידת ציור הנוף במאה ה-16

איפה: palazzo reale, Piazza del Duomo 12, milano
מתי: 16 בפברואר עד 20 במאי 2012
מה תראו: כחמישים ציורים, מתוכם ארבעה של הצייר הונציאני טיציאן והשאר של ציירים בני זמנו כטינטורטו, לורנצו לוטו, פאולו ורונזה וג'ורג'ונה, מוצגים בתערוכה העוקבת אחר התפתחות תיאורי הנוף בציורי המאה ה-16. בין יצירות המופת המוצגות בתערוכה נמצאות 'צליבה עם נוף בית קברות יהודי' של ג'ובאני בליני, 'השיחה הקדושה' של טיציאן ו'מבחן האש של משה' של ג'ורג'ונה.
אתר התערוכה

 

'דם של דגים' של קלימט, 1898. באדיבות CLP Relazioni Pubbliche

קלימט: רישומים ל'אפריז של בטהובן'

איפה: Spazio Oberdan, Viale Vittorio Veneto 2, Milano
מתי: 4 בפברואר עד 6 במאי 2012
מה תראו: מילאנו חוגגת את שנת ה-150 להולדת הצייר האוסטרי גוסטב קלימט בתערוכה המציגה 18 מרישומיו לצד רפליקה של חלק אחד (ביחס 1:1) מיצירת המופת גדולת הממדים שלו, 'האפריז של בטהובן', שנוצרה בשנת 1902 עבור תערוכת אמני ה'זסציון'  בוינה, שהוקדשה למלחין הנערץ.
אתר התערוכה

 

ג'נובה

'מאין באנו? מה אנחנו? לאן אנו הולכים?' (פרט) של פול גוגן, 1897-1898

ואן גוך ומסעו של גוגן

איפה: Palazzo Ducale, Piazza Giacomo Matteotti 9, Genova
מתי: 11 בנובמבר 2011 עד 1 במאי 2012
מה תראו: הציור 'מאין באנו? מה אנחנו? לאן אנו הולכים?' שצייר פול גוגן בתקופה שחי בטהיטי, מבטא אולי יותר מכל את הנושא בו עוסקת התערוכה: המסע הגיאוגרפי והפנימי, והשתקפותו בעשרות יצירות מופת של הציור האירופי והאמריקאי במאות ה-19 וה-20. בתערוכה מוצגות עשרות מיצירותיו של של ואן גוך וכן יצירותיהם של קאנדינסקי, מונה, טרנר, האמריקאים רותקו והופר ועוד.
אתר התערוכה

 

רימיני

'אגן סן מרקו, ונציה' של קאנאלטו, 1738. באדיבות Studio Esseci

מורמיר עד קאנדינסקי

איפה: Castel Sismondo, Piazza Malatesta, Rimini
מתי: 21 בינואר עד 3 ליוני 2012
מה תראו: אוסף נכבד של עשרות יצירות מופת שנתרמו במיוחד לתערוכה זו, המציינת 15 שנים לחברת Linea d'ombra העוסקת בארגון תערוכות אמנות. התערוכה מציגה ציור ונציאני מהמאות 15-18, ציור איטלקי מהמאות ה-15-16, ציור ספרדי מתקופת תור הזהב (מאות 15-17), ציור הולנדי במאות 16-17, ציור בריטי מהמאות ה-18 וה-19, אימפרסיוניזם וציור אירופי מהמאה ה-20.
אתר התערוכה

 

פרארה

'מריה לבושה כאיכרה מוולנסיה' של חואקין סורויה, 1906. באדיבות Studio Esseci

סורויה: גנים של אור

איפה: Palazzo dei Diamanti, Corso Ercole I D'Este, 21, Ferrara
מתי: (בקרוב!) 
17 במרץ עד 17 ביוני 2012
מה תראו:
תערוכת יחיד ראשונה באיטליה לצייר האימפרסיוניסטי הספרדי חואקין סורויה. התערוכה מתמקדת בציורים שצייר בתקופת שהותו בחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. סורויה נולד בשנת 1863 בוולנסיה, למד בה ציור, עבר למדריד והתפרסם בתחילת דרכו כצייר דיוקנאות. הוא המשיך ללימודים ברומא ואחר כך שהה בפריז, בה הושפע מציירי הזרם האימפרסיוניסטי.

אתר התערוכה
מוזיאון סורויה במדריד

 

פירנצה

'גברות בגינה' של ג'ון סינגר סרג'נט, 1910. באדיבות Fondazione Palazzo Strozzi

אמריקאים בפירנצה

איפה: Palazzo Strozzi, Piazza degli Strozzi, Firenze
מתי: (בקרוב!) 3 במרץ עד 15 ביולי 2012
מה תראו: במלאת חמש מאות שנים למותו של מגלה הארצות הטוסקני אמריגו וספוצ'י, חוגגת פירנצה עם אוספי ציורים הממחישים את הקשר ההדוק בין איטליה והציירים האמריקאים של המאה ה-19 וה-20. בתערוכה 'סרג'נט והאימפרסיוניסטים של העולם החדש' יוצגו בין השאר עבודותיהם של צייר הפרוטרטים ג'ון סינגר סרג'נט, הציירת מארי קאסאט, צייר הנשים ויטוריו קורקוס וג'יימס מקניל ויסלר. החלק העיקרי בתערוכה יוקדש לקבוצת האימפרסיוניסטים האמריקאים שנודעה בשם Ten American Painters.
אתר התערוכה


אורבינו

'עיר אידאלית', מיוחס ללוצ'אנו לאוראנה, באדיבות Ufficio Stampa Civita

אורבינו: העיר האידיאלית

איפה: Palazzo Ducale, Piazzale Duca Federico, Urbino
מתי: (בקרוב!) 6 באפריל עד 8 ביולי 2012
מה תראו:
תערוכה המבקשת לתאר את מכלול היצירה האמנותית שפרחה באורבינו במחצית השנייה של המאה ה-15, הודות לפטרונותו של דוכס אורבינו, פדריקו ממונטפלטרו. הציור המפורסם 'עיר אידיאלית' מסמל את תמצית תרבות הרנסנס בעיר, והוא יוצג לצד יצירותיהם של רפאל, פיירו דלה פרנצ'סקה, לוקה סניורלי, מאנטניה, לאון בטיסטה אלברטי, פרוג'ינו, דומניקו ונציאנו, בראמנטה ועוד.
אתר התערוכה

פורסם בקטגוריה מכורים לאיטליה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *